Monika Absolonová

Monika Absolonová - foto

  • Narodila se v roce 1976 v Benešově u Prahy.
  • Ukončila studium na soukromé hotelové škole, pak pokračovala studiem němčiny na jazykové Akademii J. A. Komenského.
  • Svou pěveckou kariéru odstartovala již ve svých sedmi letech v Kühnově dětském sboru, počátkem 90. let začala navštěvovat hodiny zpěvu u Lídy Nopové a od roku 1996 studuje zpěv u profesora Eduarda Klezly.
  • Natočila pět sólových alb.
  • Hrála v Troškově Princezně ze mlejna, měla dvě malé role ve Zdivočelé zemi a Kameňáku 2 a 3.
  • Účinkování v muzikálu - Dracula, následoval Krysař, poté Divadlo Broadway, kde se společně s Bárou Basikovou, Ilonou Csákovou a Radkou Fišarovou dělila o titulní roli Kleopatry ve stejnojmenném muzikálu Michala Davida. Na Broadwayi zůstala i v následující sezóně, kdy ztvárnila hned dvě role (Alžběty a Buginy) v muzikálové verzi Renčových Rebelů, pak účinkovala ve Třech mušketýrech. Poté si splnila sen, když na jevišti stanula coby Angelika. Dále to byly role Lorraine v Draculovi a Mony Lisy ve stejnojmenném muzikálu Divadla Broadway. Poslední v řadě je muzikál Je třeba zabít Davida.
  • Činohra - Bránické divadlo - titulní role Veroniky ve hře Lumíra Olšovského Den na zkoušku.
  • Má na svém kontě nominace na českou Gramy od Akademie populární hudby v kategorii Objev roku 1994 a nominace na divadelní Cenu Thálie pro rok 2002 za svůj výkon v muzikálu Kleopatra.

Patroni
Monika Absolonová
Monika Absolonová - foto
"Patronkou jsem se stala, protože se mi líbí ten nápad! Jsem pro to, aby šanci zazpívat si dostal každý... Takže se na Vás všechny moc těším:)"
Monika Žídková
Monika Židková - foto
"Jsem velice ráda, že mohu podpořit tak úžasný projekt, jako je festival Nad oblaky, a osobně se do něj zapojit. Je moc prima dát šanci…"
Kurt Gebauer
Kurt Gebauer - foto
"Nad oblaky je nápad, který se rozjel do nádherné tradice. Od těch, kteří měli smůlu v loterii života, ale kdo ji nemá, všichni bychom chtěli…"
Alan Bastien
Alan Bastien - foto
"Je mi ctí být patronem tohoto festivalu, protože ačkoliv si všichni zasloužíme stejnou šanci, chodí to v životě bohužel jinak."
Kateřina Kornová - kmotra festivalu
Kateřina Kornová - foto
„Líbí se mi podstata festivalu. Když neuspěji teď, můžu na sobě pracovat a díky mimořádné píli vyniknout nad ostatními třeba příště. Nejsou tady žádné hranice.“