Tiskové zprávy

V čem vám v životě pomohla odvaha?

O obrovské odvaze, kterou v sobě musí najít handicapovaní lidé, když chtějí vystupovat na pódiu, před stovkami diváků nebo bojovat o medaile ve sportu, hovořili návštěvníci 6. ročníku festivalu Nad oblaky aneb každý může být hvězdou. Proto jsme se zeptali několika hostů i porotců, v čem v životě pomohla odvaha jim.

Miloslav Čermák, náměstek hejtmana Karlovarského kraje

Odvaha mi pomohla k tomu, že jsem šel do politiky. Není to jednoduché rozhodnutí a jsem rád, že jsem ten krok udělal, protože právě oblast sociálních věcí a služeb je velmi důležitá a potřebná. Díky své práci jsem dostal i možnost přijet na festival a obdivovat odvahu handicapovaných lidí, která je proti té mé mnohonásobná.

Yvona Kubjátová, radní pro sociální záležitosti Olomouckého kraje

Odvahu člověk potřebuje, aby vůbec mohl žít. Podle mě každý denně díky odvaze překonává sám sebe.

Josef Lukášek, radní pro sociální oblast Královéhradeckého kraje:

Velká odvaha pro mě vlastně byla důležitá dvakrát. Jednak jsem ji potřeboval jako horolezec a také při sedmatřicetileté dobrovolné práci u horské služby a pak, když jsem před pár lety ležel na operačním stole a čekal na bypass.

Taťána Valentová Nersesjan, radní pro sociální oblast Zlínského kraje

Těžko říct. Viděla bych potřebu odvahy jako přiměřenou, protože přílišná odvaha může být i nebezpečná. Jinak odvaha je důležitá v životě všech politiků, protože skoro dnes a denně musí v sobě najít odvahu říci svůj názor.

Pavel Šoltys, náměstek hejtmana Olomouckého kraje

Každý den, v soukromí i v práci, bych se bez odvahy neobešel. A hlavně, začít pracovat ve veřejném životě, to chce vždycky nejen pevnou vůli, ale především odvahu.

Lucie Kovandová, 1. vicemiss 2014, která reprezentovala ČR na Miss World

Pomohla a pomáhá mi růst. Bez ní bych se nepřihlásila do soutěže miss, nepředstoupila před milion lidí, nemohla dělat modeling, který mě moc baví a byl mým snem a nebyla bych ani tady na festivalu. Odvaha mi otevírá nové světy, nové možnosti a pomáhá překonávat překážky.

Kateřina Kornová, kmotra festivalu

Mnohokrát jsem potřebovala odvahu a našla ji. Naposledy, když jsem se před pár lety ve svém věku rozhodla studovat. Znova hledět do knih a učit se po večerech. Odvaha mi pomohla bakalářské studium vychovatelství úspěšně dokončit.

Jiří Procházka, režisér České televize

Odvaha je strašně důležitá, ať děláte cokoliv. Já pocházím z herecké rodiny a vždycky měl touhu dělat něco s uměním. Na druhou stranu mi trvalo dva roky,  než jsem našel odvahu přihlásit se na filmovou akademii múzických umění. Kdybych ji nenašel, dnes bych litoval, protože bych nemohl dělat práci, která mě moc baví a kvůli níž každé ráno vstávám s radostí.

 

 

 

 

 


Patroni
Monika Absolonová
Monika Absolonová - foto
"Patronkou jsem se stala, protože se mi líbí ten nápad! Jsem pro to, aby šanci zazpívat si dostal každý... Takže se na Vás všechny moc těším:)"
Monika Žídková
Monika Židková - foto
"Jsem velice ráda, že mohu podpořit tak úžasný projekt, jako je festival Nad oblaky, a osobně se do něj zapojit. Je moc prima dát šanci…"
Kurt Gebauer
Kurt Gebauer - foto
"Nad oblaky je nápad, který se rozjel do nádherné tradice. Od těch, kteří měli smůlu v loterii života, ale kdo ji nemá, všichni bychom chtěli…"
Alan Bastien
Alan Bastien - foto
"Je mi ctí být patronem tohoto festivalu, protože ačkoliv si všichni zasloužíme stejnou šanci, chodí to v životě bohužel jinak."
Kateřina Kornová - kmotra festivalu
Kateřina Kornová - foto
„Líbí se mi podstata festivalu. Když neuspěji teď, můžu na sobě pracovat a díky mimořádné píli vyniknout nad ostatními třeba příště. Nejsou tady žádné hranice.“