Tiskové zprávy

Velkolepou čtyřhodinovou show okoření filmaři

Finálový galaprogram u příležitosti 6. ročníku celostátního festivalu pro handicapované talenty Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou se uskuteční v pavilonu A na Výstavišti Flora Olomouc dne 14. října od 16 hodin. Program pro všechny zúčastněné kategorie – zpěváky, kapely, výtvarníky, autory fotografií a videí – proběhne pod patronací Miss ČR Petry Minářové, kmotry Kateřiny Kornové, sochaře Kurta Gebauera, známé fotografky osobností Lenky Hatašové a režiséra České televize Jindřicha Procházky. Vystoupení jednotlivých účastníků doplní kapela Portless. Vstup je zdarma.

„V průběhu programu pustíme také reportáže, podíváme se do zákulisí soutěže, zazní zdravice osobností, k vidění budou záběry z loňských ročníků, které odvysílala Česká televize. Celá show je koncipována v duchu světových soutěží s nominacemi. Kdo je promění, se dozvědí samotní účastníci ve všech kategoriích až na místě. Je to úplná novinka. Dosud jsme to nedělali, ale během uplynulých ročníků jsme zjistili, že jsou naši účastníci velmi soutěživí a chtějí vyhrávat,“ prozradila kmotra Kateřina Kornová.

„Tvůrčí tým pod vedením zkušeného kameramana Jana Bartoně připravil všechny filmové předtáčky a bude zajišťovat live přenosy ze sálu. Finálovou premiéru bude mít znělka festivalu, která byla vytvořena speciální animací ze skutečného výtvarného díla jedné z finalistek. Jsem zvědavá, jaké budou ohlasy. Věřím, že celý čtyřhodinový program bude zábavný i pro širokou veřejnost, která přijde podpořit naše finalisty a poslechnout si koncert Portless, kdy zazní známé hity původní kapely Support Lesbiens i nové písničky v podání zpěváka Kryštofa Michala,“ upřesnila ředitelka pořádající obecně prospěšné společnosti ProMancus, o.p.s., Simona Součková.

Pro velký zájem se konají letos poprvé dva koncerty: soutěžní, kde se představí úplně noví finalisté, a nesoutěžní, s těmi nejlepšími zpěváky a kapelami z uplynulých ročníků. Novinkou bude ocenění výherců fotografické soutěže a video soutěže. Režisér Jindřich Procházka a patron video soutěže k tomu doplňuje:Festival Nad oblaky mě zaujal už v době, kdy vznikal a kdy jsem o něm poprvé slyšel. Možná mám k této tematice blízko také proto, že jsem po dobu více než deseti let pracoval jako režisér na pořadu Pomozte dětem. A dětem jsme opravdu pomáhali… Nejenom tím, že jsme pro ně naším pořadem vybírali tolik potřebné peníze, ale také tím, že jsme jim umožnili v těchto pořadech účinkovat, tančit a zpívat. A tady je paralela mezi oběma projekty. Také zde mohu pomáhat lidem, kteří to nemají v životě jednoduché, v tom, co je baví, těší, a předávat jim své zkušenosti.“

Festival se koná pod záštitou Asociace krajů ČR, záštitu nad festivalem převzal hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Generálním partnerem 6. ročníku festivalu Nad oblaky je Olomoucký kraj, dále přispěly tyto kraje: Zlínský, Jihomoravský, Středočeský, Ústecký, Moravskoslezský, Královéhradecký, Pardubický a Kraj Vysočina. Mezi dalšími partnery jsou Asociace krajů ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR. Dlouholetým reklamním partnerem je společnost Endl+K.


Patroni
Monika Absolonová
Monika Absolonová - foto
"Patronkou jsem se stala, protože se mi líbí ten nápad! Jsem pro to, aby šanci zazpívat si dostal každý... Takže se na Vás všechny moc těším:)"
Monika Žídková
Monika Židková - foto
"Jsem velice ráda, že mohu podpořit tak úžasný projekt, jako je festival Nad oblaky, a osobně se do něj zapojit. Je moc prima dát šanci…"
Kurt Gebauer
Kurt Gebauer - foto
"Nad oblaky je nápad, který se rozjel do nádherné tradice. Od těch, kteří měli smůlu v loterii života, ale kdo ji nemá, všichni bychom chtěli…"
Alan Bastien
Alan Bastien - foto
"Je mi ctí být patronem tohoto festivalu, protože ačkoliv si všichni zasloužíme stejnou šanci, chodí to v životě bohužel jinak."
Kateřina Kornová - kmotra festivalu
Kateřina Kornová - foto
„Líbí se mi podstata festivalu. Když neuspěji teď, můžu na sobě pracovat a díky mimořádné píli vyniknout nad ostatními třeba příště. Nejsou tady žádné hranice.“