Tiskové zprávy

Ohlasy

Bezprostředně poté ...Čtěte odpovědi na otázky: Jaké jsou vaše dojmy z festivalu Nad oblaky, a kdyby čistě hypoteticky existovalo něco nad oblaky, co by to podle vás bylo nebo mělo být? Zachováte akci i nadále přízeň? Tak to jsou otázky, na které odpovědělo několik osobností a hostů festivalu.

Kateřina Kornová, česká herečka, modelka, moderátorka:
Jsem tady už popáté. Změnilo se prostředí, ale co se nezměnilo, je atmosféra, a to i v zákulisí. Pokaždé úžasná. Pro mě jsou to silné emoce a nezapomenutelné zážitky. Každý rok mě doprovází syn Filip. I on si akci společensky užívá. Rád se dívá, rád fandí. Mnohé účastníky už známe. Stávají se z nich přátelé, i když se vidíme jen jednou za rok. Na druhé straně může být vztah o to vřelejší.
Určitá víra, kterou tady všichni mají. Nad oblaky se obracím mnohdy právě s tou vírou, že každý může být hvězdou, dosáhnout určitého úspěchu. Stačí věřit. Ta energie určitě existuje a dneska jsem ji cítila i tady na festivalu dole mezi námi.

Monika Žídková, patronka, Miss Europe a naše nejúspěšnější a nejoblíbenější královna krásy:

Festival byl moc příjemnou záležitostí. Je to akce, kde mají možnost setkat se lidé z celé České republiky a předvést svůj um a talent. A že těch šikovných lidiček tam bylo....Byla jsem překvapena z mnoha lidí, kteří předvedli neskutečný výkon jak pěvecký, tak se dokázali prosadit i ve výtvarné soutěži. Velký dík patří vychovatelům a sociálním pracovníkům, kteří doprovázeli a pomáhali, kde se dalo. A kdyby bylo něco nad oblaky, tak by to byla lehkost bytí, která nám v tom uhoněném světě dost chybí. Umět se zastavit a užít si chvilky s rodinou, přáteli nebo jen tak se těšit z maličkostí. Ráda podpořím dobrou věc a už teď se těším na další ročník .... na talenty a úžasné lidi. A na skvělou atmosféru.

Milena Morkesová, Česká pojištovna:
Úžasná atmosféra. K tomu není co dodat.
Jsem přesvědčená, že nad oblaky něco musí být, vlastně to souvisí i s dneškem, cítili jsme to všichni. A přízeň takové akci zachovám na sto procent.

Leo Machala, finalista SuperStar, Zlín:
Festival je rok od roku lepší a lepší. Poznávám nové lidi a zjistil jsem, že právě ti s handicapem člověka nabíjí tak obrovskou pozitivní silou, že je to až k neuvěření. Obdivuji jejich bezprostřednost. Oceňuji nápad udělat takový festival, zorganizovat ho. Bez něj by se mnozí tito talentovaní postižení neměli kde předvést. Málokdo by tušil, jaký v nich dřímá talent. Vnímám také, jak jsou šťastní, že dostali šanci vystoupit před lidmi.
Chtěl bych, aby nad oblaky byl jiný svět, civilizace, se kterou bychom se mohli spojit a rozvíjet se dál. Mohla by být vyspělejší než my a já si myslím, že tam někde je.

Zuzana Jentschke Stöcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, ministerstvo práce a sociálních věcí:
Jsem moc ráda, že jsem tady mohla být. Ukazuje se, že handicapovaní lidé můžou být talentovaní v různých směrech, od hraní na hudební nástroje po zpěv a malování. Těší mě, že si to všichni užili a dobře se bavili. Všem se to líbilo, nejen vystupujícím. Měli tady spoustu fanoušků.
Přála bych si, aby nad oblaky existovala taková země splněných přání. Aby se tam každému splnil jeho sen.
Na festivalu jsem už jednou byla, a to na prvním ročníku jako radní Středočeského kraje. Nyní jsem na něj zavítala podruhé a jsem přesvědčena, že toto ministerstvo, za tohoto vedení, mu zachová přízeň i nadále.

Kurt Gebauer, výtvarník:
Moje první dojmy jsou skvělé, tak jako každý rok. Škoda, že to není ve větších prostorech.

Pro mě je nad oblaky obrovský nekonečný vesmír, který se neustále zvětšuje. A je krásné, že jsme jeho součástí. Přece jen jsme také stvoření z hvězdného prachu.
Samozřejmě festivalu bude moje přízeň patřit i nadále. Účastnil jsem se již poněkolikáté a nenechám si jej ujít ani příští rok.

Taťána Valentová-Nersesjan, radní pro sociální oblast Zlínského kraje:
Skvělá atmosféra, skvělí fanoušci i účinkující. Moc jsem si to užila a jsem ráda, že jsem dostala možnost zúčastnit se festivalu, který není jen krásný, ale i smysluplný. Určitě ráda přijedu i příští rok.
Pro mě je nad oblaky jiná dimenze, kde nejen tito lidé, účinkující, ale i ostatní sundají břímě, které nesou.

Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje:
Krásné, stejně jako každý rok. Tato iniciativa vznikla už před nějakými šesti lety a jsem rád, že se přetvořila do takové velké akce. Příští rok bude festival na Floře ve větších prostorách, aby se mohlo soutěží zúčastnit mnohem více lidí. Jsem rád, že Olomoucký kraj může spolufinancovat tuto báječnou a prospěšnou akci.
Nad oblaky je pro mě svět bez negativismu a problémů, závisti a pomlouvačství. Je úžasné sledovat všechny účastníky, jak si festival užívají, spontánně, bez přetvářky. Je to příklad pro všechny lidi, kteří si myslí, že se svět nedá změnit. Jde to a jsem rád, že jsem toho součástí.

Pár slov od zástupců organizací:

Alena Benešová, Domov Větrný mlýn Skalička:
Už pět let se tohoto vystoupení účastníme jako diváci, letos jsme se rozhodli zapojit se i aktivně. Nacvičili jsme pěvecké vystoupení, které povzbudí naše hojná delegace ze Skaličky. Přišli nás podpořit i další zaměstnanci z našeho ústavu.

Ředitel Centra sociálních služeb Tloskov Antonín Dušek:
Nikdy jsme nebyli na Moravě, celý festival je pro nás něco nového. Chceme se hlavně seznámit s dalšími pracovníky v našem oboru a umožnit našim svěřencům zábavu i mimo zařízení. Stejně jako ostatní tady máme širokou delegaci podporovatelů.


Patroni
Monika Absolonová
Monika Absolonová - foto
"Patronkou jsem se stala, protože se mi líbí ten nápad! Jsem pro to, aby šanci zazpívat si dostal každý... Takže se na Vás všechny moc těším:)"
Monika Žídková
Monika Židková - foto
"Jsem velice ráda, že mohu podpořit tak úžasný projekt, jako je festival Nad oblaky, a osobně se do něj zapojit. Je moc prima dát šanci…"
Kurt Gebauer
Kurt Gebauer - foto
"Nad oblaky je nápad, který se rozjel do nádherné tradice. Od těch, kteří měli smůlu v loterii života, ale kdo ji nemá, všichni bychom chtěli…"
Alan Bastien
Alan Bastien - foto
"Je mi ctí být patronem tohoto festivalu, protože ačkoliv si všichni zasloužíme stejnou šanci, chodí to v životě bohužel jinak."
Kateřina Kornová - kmotra festivalu
Kateřina Kornová - foto
„Líbí se mi podstata festivalu. Když neuspěji teď, můžu na sobě pracovat a díky mimořádné píli vyniknout nad ostatními třeba příště. Nejsou tady žádné hranice.“