Tiskové zprávy

4. ročník Nad oblaky zná finalisty

Koncert Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou začne 19. září v 18 hodin. Během finálového představení v Moravské filharmonii Olomouc vystoupí nejúspěšnější zpěváci a kapely, kteří vzešli z regionálních kol a z celkového celostátního výběru. „Nikdy není snadné někoho odmítnout. Je to nesmírně těžké u dobrých zpěváků, protože jim například nesedl výběr písně. Pravidla však umožňují, aby na sobě člověk zapracoval a zkusil štěstí příště. V tom tkví výjimečnost festivalu Nad oblaky – dokáže motivovat, povzbudit a dát naději,“ uvedla patronka Monika Absolonová. V pěvecké části soutěžního celostátního festivalu Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou se letos úplně poprvé představí i Liberecký kraj. Přihlášky přišly z osmi krajů, z nichž některé mají velmi kvalitní zpěváky a muzikanty. Většina z nich žije v ústavech sociální péče. Je u nich patrná pečlivá práce pedagogů a sociálních pracovníků, kteří se jim dlouhodobě věnují a jejich talent rozvíjí. I když je festival prioritně určen pro sociální zařízení, přihlásili se i jednotlivci, kteří mají to štěstí, že se o ně starají rodiče nebo opatrovníci v rodinách. Zpívání je jejich velkým koníčkem a docházejí pravidelně na hodiny zpěvu. Diváci se mohou těšit na celou řadu hitů tuzemských i zahraničních zpěváků, ale také na známé lidovky. Na koncertě zazpívá hlavní porotce Michal David.

 

Čtvrtý ročník celostátního festivalu Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou má záštitu Asociace krajů ČR a hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila. Záštitu propůjčil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Na festival finančně přispěly Olomoucký kraj, Moravskoslezský kraj, Jihomoravský kraj, Zlínský kraj, Pardubický kraj, Královéhradecký kraj a Ústecký kraj. Na ceny finančně přispěla Asociace krajů ČR. Reklamním partnerem je společnost Endl+K, a. s.

Seznam účinkujících 4. ročníku Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou - 19. září 2013 v 18.00 hodin, Moravská filharmonie Olomouc, sál Reduta.

Zámecká kapela

Domov na zámku Nezamyslice, Olomoucký kraj

Radek Šperka

Klíč, centrum sociálních služeb Olomouc, Olomoucký kraj

Duo Andrea Praženková a Silve Muroňová

PSS Nové Zámky Litovel, Olomoucký kraj

Duo Lukáš Chlumecký a Lenka Hubaczová

Múzická škola a Lidová konzervatoř Ostrava, doprovod: Miroslava Vavrušová

Moravskoslezský kraj

Jáchym Gavenda

Múzická škola a Lidová konzervatoř Ostrava, doprovod: Martina Gavendová

Moravskoslezský kraj

Julie Badžová

Chráněné bydlení Šanov, Jihomoravský kraj

Kateřina Valášková

Brno, Jihomoravský kraj

Michaela Moravcová

Choceň, Pardubický kraj

Kapela VIOLA

DSS Chrudim, Pardubický kraj

Jiří Vašíček

Naděje, Otrokovice, Zlínský kraj

Renata Vaníčková

DZP Velehrad, Zlínský kraj

Olga Zelená

DZP Kvasice, Zlínský kraj

Robert Foral, Ludvík Šimeček

Emin zámek Hrušovany nad Jevišovkou, Jihomoravský kraj

Ivan Večeřa, Štěpánek

Emin zámek Hrušovany nad Jevišovkou, Jihomoravský kraj

Jan Beyer

SSP Tereza, Benešov u Semil, Liberecký kraj

Kapela Bedňáci

 

Centrum sociální pomoci Litoměřice, Domov na svobodě, Ústecký kraj

Tomáš Pokorný / sólo

Centrum sociální pomoci Litoměřice, Domov na svobodě, Ústecký kraj

Radek Žalud

České Budějovice, Jihočeský kraj

speciální host

Na vernisáži obrázků v Mozartově sále vystoupí sbor Naděje, který uvede předání cen nejlepším výtvarníkům z Top 20 z republiky.


Patroni
Monika Absolonová
Monika Absolonová - foto
"Patronkou jsem se stala, protože se mi líbí ten nápad! Jsem pro to, aby šanci zazpívat si dostal každý... Takže se na Vás všechny moc těším:)"
Monika Žídková
Monika Židková - foto
"Jsem velice ráda, že mohu podpořit tak úžasný projekt, jako je festival Nad oblaky, a osobně se do něj zapojit. Je moc prima dát šanci…"
Kurt Gebauer
Kurt Gebauer - foto
"Nad oblaky je nápad, který se rozjel do nádherné tradice. Od těch, kteří měli smůlu v loterii života, ale kdo ji nemá, všichni bychom chtěli…"
Alan Bastien
Alan Bastien - foto
"Je mi ctí být patronem tohoto festivalu, protože ačkoliv si všichni zasloužíme stejnou šanci, chodí to v životě bohužel jinak."
Kateřina Kornová - kmotra festivalu
Kateřina Kornová - foto
„Líbí se mi podstata festivalu. Když neuspěji teď, můžu na sobě pracovat a díky mimořádné píli vyniknout nad ostatními třeba příště. Nejsou tady žádné hranice.“