Tiskové zprávy

Zlínský kraj vysílá do finále pět zpěváků

STARÉ MĚSTO – Pět talentovaných zpěváků ze Zlínského kraje postoupí do čtvrtého ročníku celostátního kola pěveckého festivalu pro handicapované talenty „Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou“. Rozhodlo se o tom v úterý 4. června ve Starém Městě. Výkony jednotlivých soutěžících, jimiž jsou většinou klienti ústavů sociální péče, hodnotila odborná porota, do níž mimo jiné zasedla i krajská radní Taťána Nersesjan, zodpovědná za oblast sociálních věcí, nebo Leo Machala, který se bez nároku na honorář stal tváří krajského kola.

„Atmosféra soutěže je balzámem na duši uprostřed jiných starostí a práce. Je těžké to popsat, to je třeba zažít,“ shrnula Taťána Nersesjan své dojmy. Kromě ní přišli soutěžící za Zlínský kraj povzbudit také hejtman Stanislav Mišák a radní pro kulturu Ladislav Kryštof.   V celostátním kole budou Zlínský kraj reprezentovat: Olga Zelená z Domova pro zdravotně postižené v Kvasicích (tato nadaná interpretka si zároveň vyzpívala účast na slavnostním koncertu, který se pod patronací Báry Basikové uskuteční 7. prosince v Luhačovicích), dále Jiří Vašíček z otrokovické Naděje, Jan Pokuta z Domova pro zdravotně postižené v Zašové, Jan Horváth z Domova pro zdravotně postižené Velehrad – Vincentinum a Renata Vaníčková z Domova pro zdravotně postižené z Velehradu – Salašské.   Zdroj: Zlínský kraj, odbor kanceláře hejtmana

Patroni
Monika Absolonová
Monika Absolonová - foto
"Patronkou jsem se stala, protože se mi líbí ten nápad! Jsem pro to, aby šanci zazpívat si dostal každý... Takže se na Vás všechny moc těším:)"
Monika Žídková
Monika Židková - foto
"Jsem velice ráda, že mohu podpořit tak úžasný projekt, jako je festival Nad oblaky, a osobně se do něj zapojit. Je moc prima dát šanci…"
Kurt Gebauer
Kurt Gebauer - foto
"Nad oblaky je nápad, který se rozjel do nádherné tradice. Od těch, kteří měli smůlu v loterii života, ale kdo ji nemá, všichni bychom chtěli…"
Alan Bastien
Alan Bastien - foto
"Je mi ctí být patronem tohoto festivalu, protože ačkoliv si všichni zasloužíme stejnou šanci, chodí to v životě bohužel jinak."
Kateřina Kornová - kmotra festivalu
Kateřina Kornová - foto
„Líbí se mi podstata festivalu. Když neuspěji teď, můžu na sobě pracovat a díky mimořádné píli vyniknout nad ostatními třeba příště. Nejsou tady žádné hranice.“