Tiskové zprávy

Moravskoslezský kraj vyšle do finále 5 soutěžících

Porota semifinálového kola v Ostravě to neměla lehké. Moravskoslezský kraj má pro finále v Olomouci čtyři želízka v ohni.

Do nejužšího výběru postoupili Martin Chlumecký a Lenka Hubaczová, kteří nazpívali duet "Vím, že jsi se mnou" z muzikálu Drakula, Jáchym Gavenda okouzlil porotce celkovým pojetím písně "Sametová" od skupiny Žlutý pes, Michal Drozd zaujal přednesem hitu "Dokud se zpívá" od Jaromíra Nohavici a Martin Klein bodoval s výběrem lidovky "To ta Helpa". Poděkování patří všem účinkujícím i nesoutěžním hostům, kteří odvedli kvalitní výkony. Uznání zaslouží všichni pedagogičtí i sociální pracovníci. Děkujeme za vstřícnost při organizaci Lidové konzervatoři a Múzické škole v Ostravě-Mariánských Horách a zvláště paní ředitelce Miloslavě Soukupové. Na historicky první regionální kolo pěveckého festivalu Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou v jeho čtyřleté historii přispěl finančně ostravský městský obvod Mariánské Hory a Hulváky.

Patroni
Monika Absolonová
Monika Absolonová - foto
"Patronkou jsem se stala, protože se mi líbí ten nápad! Jsem pro to, aby šanci zazpívat si dostal každý... Takže se na Vás všechny moc těším:)"
Monika Žídková
Monika Židková - foto
"Jsem velice ráda, že mohu podpořit tak úžasný projekt, jako je festival Nad oblaky, a osobně se do něj zapojit. Je moc prima dát šanci…"
Kurt Gebauer
Kurt Gebauer - foto
"Nad oblaky je nápad, který se rozjel do nádherné tradice. Od těch, kteří měli smůlu v loterii života, ale kdo ji nemá, všichni bychom chtěli…"
Alan Bastien
Alan Bastien - foto
"Je mi ctí být patronem tohoto festivalu, protože ačkoliv si všichni zasloužíme stejnou šanci, chodí to v životě bohužel jinak."
Kateřina Kornová - kmotra festivalu
Kateřina Kornová - foto
„Líbí se mi podstata festivalu. Když neuspěji teď, můžu na sobě pracovat a díky mimořádné píli vyniknout nad ostatními třeba příště. Nejsou tady žádné hranice.“