Tiskové zprávy

Regionální kolo pro Olomoucký kraj

Regionální kolo Olomouckého kraje 3. ročníku pěveckého festivalu pro handicapované talenty Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou se uskuteční v pondělí 14. května 2012 od 15 hodin v Nezamyslicích (Sportovně-relaxační centrum na Tjabinově ulici 111). Garanci převzala Mgr. Yvona Kubjátová, náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje pro sociální oblast. Zvuková zkouška proběhne od 13 hodin.

V těchto dnech odstartoval už třetí ročník pěveckého soutěžního festivalu Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou. Olomoucký kraj pořádá letos poprvé regionální kolo, které se uskuteční 14. května od 15 hodin v Nezamyslicích s cílem dát šanci většímu počtu klientů s pohybovým či mentálním postižením, kteří mají muzikální cítění a rádi zpívají, a to v kategoriích zpěvák/zpěvačka, skupina nebo sbor. Porota vybere z účinkujících ty, kteří postoupí do užšího výběru celostátního finále. Během koncertu se pořídí nahrávky, čímž odpadne starost jednotlivým zařízením s jejich nahráváním.

Pozvánku s návratkou jsme odesílali všem ÚSP Olomouckého kraje. Pokud jste neobdrželi pozvánku s návratkou, prosím kontaktujte mobil: 724 148 092, e-mail: simona.souckova@nadoblaky.cz. Pro účast v regionálním kole není nutný souhlas opatrovníka ani další formuláře, které jsou předepsány pro celostátní finále. Stačí pouze vyplnit návratku, abychom věděli, s kolika účastníky máme počítat.


Patroni
Monika Absolonová
Monika Absolonová - foto
"Patronkou jsem se stala, protože se mi líbí ten nápad! Jsem pro to, aby šanci zazpívat si dostal každý... Takže se na Vás všechny moc těším:)"
Monika Žídková
Monika Židková - foto
"Jsem velice ráda, že mohu podpořit tak úžasný projekt, jako je festival Nad oblaky, a osobně se do něj zapojit. Je moc prima dát šanci…"
Kurt Gebauer
Kurt Gebauer - foto
"Nad oblaky je nápad, který se rozjel do nádherné tradice. Od těch, kteří měli smůlu v loterii života, ale kdo ji nemá, všichni bychom chtěli…"
Alan Bastien
Alan Bastien - foto
"Je mi ctí být patronem tohoto festivalu, protože ačkoliv si všichni zasloužíme stejnou šanci, chodí to v životě bohužel jinak."
Kateřina Kornová - kmotra festivalu
Kateřina Kornová - foto
„Líbí se mi podstata festivalu. Když neuspěji teď, můžu na sobě pracovat a díky mimořádné píli vyniknout nad ostatními třeba příště. Nejsou tady žádné hranice.“