Tiskové zprávy

Porotci budou vlídní

Odborná porota, v níž zasednou společně s odborníky na práci s handicapovanými lidmi, profesionální muzikanti, hlasový pedagog a známé osobnosti, bude u jednotlivých finalistů posuzovat hlasové schopnosti, hudební a technické dovednosti, interpretaci a celkový dojem. Finálová přehlídka se uskuteční v prostorách Moravské filharmonie Olomouc dne 22. října od 18.00 hodin.

Jednotlivé finalisté se však ničeho obávat nemusí. Porota, která má devět členů, bude vlídná a každému z účinkujících udělí cenu. "Jsem ráda, že pozvání do poroty přijali všichni, které jsem oslovila. Je to pro ně prestižní záležitost a moc se těší," prozradila ředitelka festivalu Simona Součková.

V porotě finálové přehlídky celostátního pěveckého festivalu Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou usednou:

Monika Absolonová -zpěvačka, patronka festivalu

Alan Bastien -zpěvák a muzikant, patron festivalu 

Kateřina Kornová -modelka a herečka, kmotra festivalu

Boris Urbánek-pianista a skladatel 

Mgr. Miloslava Soukupová-ředitelka Lidové konzervatoře a Múzické školy v Ostravě

Mgr. Ilja Racek, PhD.-ředitel ostravského studia ČT

Mgr. Bohdana Rywiková-vztahy s veřejností Čtyřlístek Ostrava 

Mgr. Pavel Hekela-ředitel Českého rozhlasu Olomouc

Vladislav Kvapil-ředitel Moravské filharmonie Olomouc 

 

 

 


Patroni
Monika Absolonová
Monika Absolonová - foto
"Patronkou jsem se stala, protože se mi líbí ten nápad! Jsem pro to, aby šanci zazpívat si dostal každý... Takže se na Vás všechny moc těším:)"
Monika Žídková
Monika Židková - foto
"Jsem velice ráda, že mohu podpořit tak úžasný projekt, jako je festival Nad oblaky, a osobně se do něj zapojit. Je moc prima dát šanci…"
Kurt Gebauer
Kurt Gebauer - foto
"Nad oblaky je nápad, který se rozjel do nádherné tradice. Od těch, kteří měli smůlu v loterii života, ale kdo ji nemá, všichni bychom chtěli…"
Alan Bastien
Alan Bastien - foto
"Je mi ctí být patronem tohoto festivalu, protože ačkoliv si všichni zasloužíme stejnou šanci, chodí to v životě bohužel jinak."
Kateřina Kornová - kmotra festivalu
Kateřina Kornová - foto
„Líbí se mi podstata festivalu. Když neuspěji teď, můžu na sobě pracovat a díky mimořádné píli vyniknout nad ostatními třeba příště. Nejsou tady žádné hranice.“