Tiskové zprávy

Festival plný radosti spěje k jubileu

Jen rok zbývá do jubilejního desátého ročníku festivalu Nad oblaky - Každý může být hvězdou. Festivalu, který pokaždé provází neuvěřitelně pozitivní atmosféra, nadšení a skvělé výkony handicapovaných účinkujících. Ač jsou proti zdravým lidem v nevýhodě, o to víc si zaslouží obdiv, za to, co dokazují.

Festival plný radosti spěje k jubileu

7. 9. 2018/ Jen rok zbývá do jubilejního desátého ročníku festivalu Nad oblaky - Každý může být hvězdou. Festivalu, který pokaždé provází neuvěřitelně pozitivní atmosféra, nadšení a skvělé výkony handicapovaných účinkujících. Ač jsou proti zdravým lidem v nevýhodě, o to víc si zaslouží obdiv, za to, co dokazují.

Po deváté zpívali, hráli, malovali, fotili a za některé jejich umělecké počiny by se nemusel stydět ani profesionál. Celostátní akce, která se nyní konala opět v Olomouci v Moravské filharmonii, už má své vítěze. Přesto se, byť jen z účasti, radovali všichni.

"Těšil jsem se. Když vidím, některé obrázky, které soutěžící nakreslili, musím přiznat, že jediné, co dovedu, je zdobit vánoční perníčky polevou, kterou připraví moje žena. A i u toho se mi třepou ruce," vzdal hold postiženým hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk s tím, že si už podruhé odnáší s festivalu hluboký dojem z úžasné atmosféry.

Porota, v níž tradičně zasedli patroni - sochař a malíř Kurt Gebauer a Kateřina Kornová i zástupci reklamních partnerů, vyslala vystupujícím vzkaz, aby se nebáli jít do těžších uměleckých věcí, protože na to mají.

Na Festival Nad oblaky pro handicapované talenty, kteří chtějí dokázat, že handicap není překážkou, ale že společně s velkou vůlí a motivací mohou překonat každodenní těžkosti, se opět přihlásili další noví účastníci. "Máme z toho velkou radost," uvedla ředitelka festivalu Simona Součková.

 


Patroni
Monika Absolonová
Monika Absolonová - foto
"Patronkou jsem se stala, protože se mi líbí ten nápad! Jsem pro to, aby šanci zazpívat si dostal každý... Takže se na Vás všechny moc těším:)"
Monika Žídková
Monika Židková - foto
"Jsem velice ráda, že mohu podpořit tak úžasný projekt, jako je festival Nad oblaky, a osobně se do něj zapojit. Je moc prima dát šanci…"
Kurt Gebauer
Kurt Gebauer - foto
"Nad oblaky je nápad, který se rozjel do nádherné tradice. Od těch, kteří měli smůlu v loterii života, ale kdo ji nemá, všichni bychom chtěli…"
Alan Bastien
Alan Bastien - foto
"Je mi ctí být patronem tohoto festivalu, protože ačkoliv si všichni zasloužíme stejnou šanci, chodí to v životě bohužel jinak."
Kateřina Kornová - kmotra festivalu
Kateřina Kornová - foto
„Líbí se mi podstata festivalu. Když neuspěji teď, můžu na sobě pracovat a díky mimořádné píli vyniknout nad ostatními třeba příště. Nejsou tady žádné hranice.“