Tiskové zprávy

Dnes se už všichni ocenění radují ze svých úspěchů

Plný sál, skvělá zábava, spontánnost, žádná přetvářka, to festival Nad oblaky symbolizuje. Včera proběhl už 8. ročník akce, která nemá hranice. Z celé republiky se sjeli účastníci do Olomouce, kde byli vyhlášeni vítězové celostátní postupové soutěže a proběhl finálový galaprogram s hudebními a pěveckými vstupy.

Nad oblaky 2017

20.9. 2017 Pokud si lidé myslí, že se současný svět plný negativismu nedá změnit, nebyli včera v Olomouci na festivalu Nad oblaky. Alespoň na pár hodin by zjistili, že kdyby země patřila handicapovaným, bylo by na ní veselo. Plný sál, skvělá zábava, spontánnost, žádná přetvářka, to akci symbolizuje.

„Jsem tady poprvé. Fantastické. Každého z vystupujících poznamenalo na celý život nějaké postižení, přesto jsou v projevu výrazně lepší, než já. Neumím hrát na žádný nástroj, a kdybych začal zpívat, působil bych jako deratizační četa. Jedním slovem paráda, to se jen tak nezažije,“ říká hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Dodává, že se ještě chystá na prohlídku soutěžních obrázků a jako porotce poznamená, že bude opravdu těžké, vybrat ten nejlepší. Každý má totiž svoje kouzlo a mnohé i svoje poselství. Nejinak tomu bude u dalších kategorií.

„Odnesu si odtud hluboký dojem z neuvěřitelné a uvolněné atmosféry. Budu referovat o festivalu na Asociaci krajů a apelovat na hejtmany, aby se k nám připojily i ty kraje, které tu ještě nemají zastoupení. Vždyť co lepšího by mohly udělat pro handicapované, jakou větší radost jim přinést, než že jim umožní se zúčastnit. Požádám produkci o krátký sestřih, abych před kolegy mohl zamachrovat, jakou tady máme suprovou akci. Na druhou stranu chápu, že my jsme doma a tak to máme blízko a jednodušší, ale věřím, že se mi je podaří „nakazit“,“ konstatuje Okleštěk chvilku před tím, než ho odtáhnou na parket k tanci děvčata z jedné z hostujících kapel. Ještě stihne doplnit, že chválí organizátory, že ho přebrání štafety po předchozím vedení kraje těší a doufá, že i on ji zase jednou předá dál. Na závěr jen podotkne směrem k handicapovaným: „Ta jejich svobodomyslnost je úžasná. To, co nás zdravé svazuje, oni neznají.“

Festival Nad oblaky je pro handicapované talenty, kteří chtějí dokázat, že handicap není překážkou, ale že společně s velkou vůlí a motivací může přispět k překonání každodenních těžkostí. Koná se na olomouckém výstavišti Flora. Letos nabídl kromě soutěží ve zpěvu, malbě, videu i novu hudební kategorii. Organizátorům udělalo velkou radost, že se přihlásili další noví účastníci.

 

 


Patroni
Monika Absolonová
Monika Absolonová - foto
"Patronkou jsem se stala, protože se mi líbí ten nápad! Jsem pro to, aby šanci zazpívat si dostal každý... Takže se na Vás všechny moc těším:)"
Monika Žídková
Monika Židková - foto
"Jsem velice ráda, že mohu podpořit tak úžasný projekt, jako je festival Nad oblaky, a osobně se do něj zapojit. Je moc prima dát šanci…"
Kurt Gebauer
Kurt Gebauer - foto
"Nad oblaky je nápad, který se rozjel do nádherné tradice. Od těch, kteří měli smůlu v loterii života, ale kdo ji nemá, všichni bychom chtěli…"
Alan Bastien
Alan Bastien - foto
"Je mi ctí být patronem tohoto festivalu, protože ačkoliv si všichni zasloužíme stejnou šanci, chodí to v životě bohužel jinak."
Kateřina Kornová - kmotra festivalu
Kateřina Kornová - foto
„Líbí se mi podstata festivalu. Když neuspěji teď, můžu na sobě pracovat a díky mimořádné píli vyniknout nad ostatními třeba příště. Nejsou tady žádné hranice.“